Rugbymania 2018 již podvacáté!

Letošní dvacátý ročník jednoho z největších turnajů ragby vozíčkářů na světě Rugbymania 2018 přivítá opět národní tým Kanady, země, která je kolébkou tohoto paralympijského sportu. Mimo národního týmu Kanady se na Rugbymanii 2018 představí i národní týmy Švédska, Francie nebo Německa, tedy špička světového ragby vozíčkářů. Rugbymania slaví již dvacet let svého působení a jedná se o jednu z největších akcí ragby vozíčkářů na světě a jednu z největších akcí pro sportovce s handicapem v ČR. Rugbymania vznikla jako malý turnaj, završení společného soustředění týmů s několika zemí ve sportovním centru Nymburk. U vzniku turnaje byla dvojice Jiří Kadeřávek a Martin Karel, dodnes aktivní sportovci.
„Turnaj je přínosný jak pro začínající, tak pro reprezentační hráče, zvláště pak pro naše domácí, kteří potřebují hrát co nejvíce kvalitní zápasů, kde získají zdravé návyky. Je to jedinečná příležitost, jak si zahrát, nebo alespoň vidět ragbyové zápasy světové úrovně“ komentuje David Lukeš, ředitel turnaje a trenér reprezentace ČR.
Ragby vozíčkářů (Wheelchair rugby, Murderball či Quadrugby) je hra pro 2 týmy, každý o čtyřech hráčích. Všichni hráči musí být na vozících a musí být klasifikováni podle platného klasifikačního systému. Maximální bodový součet, dle klasifikace, hráčů na hřišti nesmí překročit 8. Cílem každého týmu je, aby jeho hráč skóroval tak, že se dotkne nebo přejede brankovou čáru s míčem pod kontrolou. Míč může být házen, odbíjen, kutálen, driblován či nesen jakýmkoli směrem tak, aby to vyhovovalo pravidlům. Tým, který do ukončení hry zaznamenal více gólů je vyhlášen za vítěze. To znamená, že ragby vozíčkářů nezná nerozhodný výsledek. V případě, že by tedy zápas po odehraných 4 částech (každá část se hraje na 8 minut čistého času) byl nerozhodný, prodlužuje se až do jeho rozhodnutí.
První liga se odehraje celá v multifunkční hale Jedenáctka (Mírového hnutí 3, 149 00 Praha 11), druhá liga odehraje své páteční zápasy v hale TJ Bohemians, Izraelská 6, Praha 10.
Zahajovacím zápasem je zápas Prague Robots vs. Švédska ve čtvrtek 15. 11. 2018 od 19:30 v hale Jedenáctka.
Pro více informací můžete kontaktovat:
David Lukeš – 602 952 100
Radka Kučírková – 602 179 011


Rugbymania 2018 Tisková zpráva