Thursday – November 14 2019
GROUP A
Time HOME TEAM SCORE SCORE AWAY TEAM
15:00 – 16:30 Agivia Sharks Berlin (GER) 61 39 Switzerland
16:30 – 18:00 Prague Robots (CZE) 37 59 Leicester Tigers WRC (GBR)
18:00 – 19:30 Bluelink Team (FRA) 60 41 Agivia Sharks Berlin (GER)
19:30 – 21:00 Switzerland 35 58 Leicester Tigers WRC (GBR)
GROUP B
Time HOME TEAM SCORE SCORE AWAY TEAM
15:00 – 16:30 Russia 60 46 Maple Leafs (CAN)
16:30 – 18:00 Red Lions (MIX) 52 46 Tweedertien (NED)
18:00 – 19:30 West Coast WRC – Crash (GBR) 60 28 Maple Leafs (CAN)
19:30 – 21:00 Russia 49 45 Tweedertien (NED)
Friday – November 15 2019
GROUP A
Time HOME TEAM SCORE SCORE AWAY TEAM
10:00 – 11:30 Prague Robots (CZE) 31 53 Bluelink Team (FRA)
11:30 – 13:00 Leicester Tigers WRC (GBR) 56 45 Agivia Sharks Berlin (GER)
14:00 – 15:30 Bluelink Team (FRA) 51 31 Switzerland
15:30 – 17:00 Prague Robots (CZE) 48 63 Agivia Sharks Berlin (GER)
17:00 – 18:30 Bluelink Team (FRA) 48 38 Leicester Tigers WRC (GBR)
18:30 – 20:00 Switzerland 49 52 Prague Robots (CZE)
GROUP B
Time HOME TEAM SCORE SCORE AWAY TEAM
10:00 – 11:30 Red Lions (MIX) 46 52 West Coast WRC – Crash (GBR)
11:30 – 13:00 Maple Leafs (CAN) 44 56 Tweedertien (NED)
14:00 – 15:30 Russia 41 51 Red Lions (MIX)
15:30 – 17:00 West Coast WRC – Crash (GBR) 54 45 Tweedertien (NED)
17:00 – 18:30 Red Lions (MIX) 59 45 Maple Leafs (CAN)
18:30 – 20:00 West Coast WRC – Crash (GBR) 52 46 Russia
SATURDAY – NOVEMBER 16 2019
Time HOME TEAM SCORE SCORE AWAY TEAM
9:00 – 10:30 Prague Robots (CZE) 43 48 Russia
9:00 – 10:30 Agivia Sharks Berlin (GER) 58 45 Tweedertien (NED)
10:30 – 12:00 Leicester Tigers WRC (GBR) 42 54 West Coast WRC – Crash (GBR)
10:30 – 12:00 Bluelink Team (FRA) 49 31 Red Lions (MIX)
12:00 – 13:30 Switzerland 46 48 Maple Leafs (CAN)
12:00 – 13:30 Prague Robots (CZE) 49 51 Tweedertien (NED)
13:30 – 15:00 Agivia Sharks Berlin (GER) 57 50 Russia
13:30 – 15:00 Leicester Tigers WRC (GBR) 44 43 Red Lions (MIX)
15:30 – 17:00 Bluelink Team (FRA) West Coast WRC – Crash (GBR)
Best players 0.5
1.0
1.5
2.0
2.5
3.0
3.5
MVP together with League Two
Best referee together with League Two
Final standing
1
2
3 Leicester Tigers WRC (GBR)
4 Red Lions (MIX)
5 Agivia Sharks Berlin (GER)
6 Russia
7 Tweedertien (NED)
8 Prague Robots (CZE)
9 Maple Leafs (CAN)
10 Switzerland

 

Friday – November 15 2019
Time HOME TEAM SCORE SCORE AWAY TEAM
9:00 – 10:30 Fighting Snakes (SUI) 48 32 Wildboars (HUN)
10:30 – 12:00 Four Kings Warsaw (POL) 57 34 Hollister Hussars (GER)
13:00 – 14:30 Wildboars (HUN) 32 53 Avalon Extreme (POL)
14:30 – 16:00 London (GB) 54 29 Hollister Hussars (GER)
16:00 – 17:30 Fighting Snakes (SUI) 37 33 Avalon Extreme (POL)
17:30 – 19:00 London (GB) 40 45 Four Kings Warsaw (POL)
SUNDAY – November 16 2019
Time HOME TEAM SCORE SCORE AWAY TEAM
8:00 – 9:30 Avalon Extreme (POL) 34 40 Four Kings Warsaw (POL)
9:30 – 11:00 London (GB) 42 30 Fighting Snakes (SUI)
11:00 – 12:30 Wildboars (HUN) 48 32 Hollister Hussars (GER)
12:30 – 14:00 Fighting Snakes (SUI) 35 40 Avalon Extreme (POL)
14:00 – 15:30 London (GB) Four Kings Warsaw (POL)
Best players 0.5 – 1.0
1.5 – 2.0
2.5 – 3.5
Final standing
1
2
3 Avalon Extreme (POL)
4 Fighting Snakes (SUI)
5 Wildboars (HUN)
6 Hollister Hussars (GER)